Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

Aktualności

Wybierz miasto:

I Siemiatycki Bieg Pamięci O Katyniu, wtorek, 12. kwiecień 2016, Siemiatycze

image

We wtorek, 12 kwietnia odbył się I Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu. Trasa przebiegała od Dębu Pamięci Kazimierza Niewiarowskiego na ulicy Andersa, do Dębu Pamięci Jana Płońskiego na ulicy Kościuszki.

Inicjatorkami Biegu Pamięci o Katyniu były – Kamila Wysocka i Karina Kuźmik, uczennice Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Pierwszy z Dębów Pamięci znajduje się przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, oddający hołd porucznikowi broni Kazimierzowi Niewiarowskiemu ur.3 listopada 1903r. Zamordowanego strzałem w tył głowy przez NKWD w Katyniu. Został zasadzony w 2015r.Drugi to Dąb Pamięci przy Gimnazjum Gminnym, poświęcony Janowi Płońskiemu, mieszkańcowi Siemiatycz, aspirantowi Policji Polskiej ur.22 października 1898r., zastrzelonego w bestialski sposób przez NKWD w Twerze. Drzewo zasadzone zostało w roku 2009/2010 przy współpracy z rodziną zmarłego.Dęby Pamięci są formą upamiętnienia tych wydarzeń i osób.

A oto krótka relacja…

 

{gallery}I SIEMIATYCKI BIEG PAMIECI O KATYNIU{/gallery}

Czytaj więcej http://siemiatycze.zdz.bialystok.pl/aktualnosci/178-i-siemiatycki-bieg-pamieci-o-katyniu-wtorek-12-kwiecien-2016-siemiatycze.html

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/zdzbia/domains/zdz.bialystok.pl/public_html/images/I SIEMIATYCKI BIEG PAMIECI O KATYNIU.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/I SIEMIATYCKI BIEG PAMIECI O KATYNIU