Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

Aktualności

Wybierz miasto:

Walne Zgromadzenie Klubu Wnuka Sybiraka

imageimage

Klub Wnuka Sybiraka powstał w marcu 2014 roku, przy współpracy Związku Sybiraków Koło w Giżycku oraz Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Giżycku. Klub zrzesza młodzież licealną, pragnących poznać historię Polaków zesłanych na Sybir. Celem działalności Klubu Wnuka Sybiraka jest szerzenie pamięci o Golgocie Wschodu, gromadzenie materiałów o Sybirakach i Sybirze oraz dbanie o Znaki Pamięci.

5 kwietnia tego roku, odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Członków Klubu Wnuka Sybiraka.Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i Sztandaru Zwiąku Sybirakóworaz wspólnego odśpiewania Hymnu Sybiraków. Ten moment był niezwykle podniosły i wzruszający, szczególnie dla naszych gości - przedstawicieli Zwiazku Sybiraków Koło w Giżycku.

Pierwszym z punktów spotkania, było przyjęcie 53 nowych członków, oraz wybór nowych władz Klubu.W głosowniu jawnym, członkowie wybrali nowy Zarząd, Komisję Rekrutacyjną oraz Kapitułę Pamięci.Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdania z działalności Klubu za poprzedni rokoraz opracowanie planu działania na rok kolejny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Czytaj więcej http://gizycko.zdz.bialystok.pl/szkola/aktualnosci/343-walne-zgromadzenie-klubu-wnuka-sybiraka.html