Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

Aktualności

Wybierz miasto:

Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski pod patronatem ZDZ - fotorelacja

image

5 kwietnia 2016 r. w malowniczo położonym hotelu „Czarny Groń” w Rzykach k. Andrychowa odbył się I Konkurs Fryzjerski z elementami kosmetyki i ogólnego wizerunku postaci, zorganizowany przez Zespół Szkół w Andrychowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Konkurs objęty był patronatem Zarządu Głównego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie i był jedną z wielu imprez uświetniających 70-lecie istnienia Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego oraz Jubileusz 90-lecia Zakładu Doskonalenia zawodowego w Katowicach.

Konkurs polegał na wykreowaniu postaci zgodnie z tematem określonym przez organizatora: „Stylista XXI wieku”. Kreacje, które zaprojektowali i wykonali uczestnicy prezentowane były przez modelki – również uczennice szkół ZDZ.

Swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować uczniowie szkół Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Polsce: ZDZ Białystok: Technikum w Białymstoku i Technikum w Ełku, ZDZ Gorzów Wielkopolski: Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim i Technikum Usług Fryzjerskich w Gorzowie, ZDZ Kielce: Niepubliczne Technikum w Kielcach i Niepubliczne Technikum w Radomiu, ZDZ Łódź: Zespół Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ Łodzi, ZDZ Rzeszów: Zespół Szkół ZDZ w Rzeszowie, ZDZ Warszawa: Centrum Kształcenia w Kutnie – Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Niepubliczne Technikum Usługowe w Warszawie. ZDZ Katowice – gospodarza konkursu – licznie reprezentowali uczniowie: Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Andrychowie, Technikum Fryzjerskiego w Częstochowie, Technikum Fryzjerskiego w Katowicach,Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wadowicach, Niepublicznego Technikum w Wadowicach, Niepublicznej Szkoły Policealnej w Wadowicach.

W ciągu dwóch godzin uczniowie musieli przygotować modelki – wykonać makijaż i kreację, a następnie wykonać fryzurę.

Jury oceniało pomysł, wykonanie i prezentację, zwracając uwagę na samodzielność w przygotowaniu kreacji.

Oto zwycięzcy:

1 miejsce - Magdalena Szydłowska - Niepubliczna Szkoła Policealna w Wadowicach ZDZ Katowice2 miejsce - Patrycja Janczar - Niepubliczne Technikum w Wadowicach (uczennica klasy 1) ZDZ Katowice 3 miejsce - Patrycja Gębka - Niepubliczne Technikum w Radomiu ZDZ KielceWyróżnienie otrzymała Izabela Gołębiowska - Technikum w Białymstoku ZDZ Białystok

Finał Ligi Młodych Kreatorów na Czarnym Groniu - www.mamnewsa.pl

Stylista XXI wieku - www.itvwadowice.pl

Na zakończenie Konkursu wszyscy mieli okazję do obejrzenia krótkiego pokazu w wykonaniu Klaudii Wójcik – uczennicy IV klasy naszego Technikum Fryzjerskiego w Wadowicach, która właśnie wróciła z Seulu ze srebrnym medalem mistrzostw świata we fryzjerstwie w kategorii juniorów. To dla nas powód do dumy. Serdecznie gratulujemy Klaudii i życzymy dalszych sukcesów!

Artykuł z: link

fotorelacje dostępne pod poniższymy linkami:

https://facebook.com/media/set/?set=a.1110684775650805.1073742040.608805159172105&type=3&business_id=944568045595813

https://www.facebook.com/piotr.lot/media_set?set=a.981338428614641.1073741839.100002154790715&type=3

Czytaj więcej http://elk.zdz.bialystok.pl/szkola/aktualnosci/322-ogolnopolski-konkurs-fryzjerski-pod-patronatem-zdz-fotorelacja.html